Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Shkon në 1.294 numri i rasteve aktive me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike njofton se numri i rasteve aktive me koronavirus në vendin tonë është 1.294.

“Numri total i rasteve pozitive është 15,855 raste nga 70,873 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 632 raste të vdekjes”, njofton IKSHPK-ja, transmeton Gazeta Express. 

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 73 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 13.929 raste.

Postime të ngjashme

Ekrem Hyseni mbledh anëtarët e kryesisë së LDK-së, të njëjtit dje refuzuan Agim Veliun

Dafina Vidishiqi

Kjo është letra që Osmani ia çoi Borrellit ku ia vazhdoi mandatin EULEX-it

Dafina Vidishiqi

Nagavci: Nga viti i ardhshëm shkollor, do të hyjnë në përdorim Tekstet Alternative

Dafina Vidishiqi

Shqiptarët e Luginës i kërkojnë Kurtit t’i bëj pjesë të dialogut me Serbinë

Dafina Vidishiqi

PSD ironizon me Kurtin: Takimi me Vuçiqin nuk ka ndodhur është Fake News

Dafina Vidishiqi

Konjufca: Serbia po përdorë standarde të dyfishta në procesin e dialogut

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...