Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Shkon në 109 numri i palestinezëve të martirizuar nga sulmet izraelite në Gaza

Me martirizimin e 6 personave të tjerë rritet në 109 numri i palestinezëve të martirizuar në sulmet e Izraelit në Rripin e Gazës nën bllokadë.

Ushtria izraelite vazhdon të godasë Rripin e Gazës edhe gjatë Fitër Bajramit.

Sipas një deklarate me shkrim nga Ministria e Shëndetësisë në Gaza, edhe 6 palestinezë të tjerë janë martirizuar.

Në sulmet që Izraeli ka ndërmarrë që nga 10 maji e deri më tani në Rripin e Gazës janë martirizuar 109 persona, përfshirë 28 fëmijë dhe 15 gra ndërsa janë plagosur 621 të tjerë.

Ushtria izraelite ka njoftuar fillimin e operacionit tokësor në Rripin e Gazës dhe hyrjen e ushtarëve në Gaza.

Postime të ngjashme

Kreu i BionTech optimist: Vaksina jonë, efikase kundër variantit Delta!

Bekim Laçi

OKB kërkon nga Irani të garantojë të drejtat e avokatëve, gazetarëve, shkrimtarëve dhe artistëve

Bekim Laçi

Pas Biden, Blinken kthehet në Evropë për të mbështetur unitetin perëndimor, ja sfida kryesore

Bekim Laçi

Rusia të shtëna paralajmëruese ndaj luftanijes britanike

Bekim Laçi

Merkeli për dozë të dytë mori një vaksinë tjetër, jo AstraZeneca-n

Bekim Laçi

Hong Kong: Nis gjyqi i parë nën Ligjin e ri për siguri kombëtare

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...