Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Shkon në 14 numri i familjeve që janë evakuuar pas vërshimeve në Drenas

Komuna e Drenasit është në mesin e shumë komunave të cilat janë goditur nga reshjet e shiut të cilat kanë shkaktuar vërshime.

Si pasojë e situatës së krijuar në këtë komunë deri më tani janë evakuuar 14 familje.

Kështu ka bërë të ditur kryetari i kësaj komune, Ramiz Lladrovci.

“Falënderoj po ashtu gjitha ekipet të cilat që nga orët e hershme të mëngjesit, kanë ndihmuar dhe evakuuar qytetarët e rrezikuar, përkatësisht 14 familje me rreth 47 anëtar, të cilat janë strehuar në hotelet e qytetit”, ka shkruar Lladrovci.

Postime të ngjashme

KQZ-ja mund të shpallë të mërkurën rezultatet përfundimtare

T E

Tërmkolli thotë se edhe Lumir Abdixhiku duhej të largohej nga LDK-ja

T E

Numërohen mbi 17 mijë vota të mërgatës, PDK kalon LDK-në

T E

Dorëzohet në Polici personi që kishte goditur për vdekje një qytetar në Ferizaj

T E

Murati-Kurtit: Mos u arsyeto, trego si do ta ndryshosh Kushtetutën për ta bërë bashkimin kombëtar

T E

Kanë simptoma sikur të COVID-19, por shumë qytetarë po rezultojnë negativ, mjekët tregojnë arsyet

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...