Shkon në 304 numri i të vdekurve nga tërmeti në Haiti

Ka shkuar në 304 numri i personave të vdekur nga tërmeti shkatërrues në Haiti. Raportohet për 1.800 persona të lënduar.

 

Tërmeti prej 7.2 shkallësh që ndodhi mëngjesin e së shtunës ka shkaktuar dëme të jashtëzakonshme në ndërtesa, përfshirë shtëpi, kisha dhe hotele. Kryeministri Ariel Henry njoftoi për gjendjen dhe shpalli gjendjen e jashtëzakonshme njëmujore.

Henry tha se ka mobilizuar një ekip për të punuar në gjendjen e krijuar.

Related posts

Atletja bjelloruse konsiderohet e sigurt në Tokio, vendet e BE-së i ofrojnë viza

Redaksia

OBSH: Deri më 1 dhjetor në Evropë mund të ketë 236 mijë vdekje të reja na Kovid-19

N E

Gjenerali amerikan, Miley: Kemi humbur 242 ushtarë gjatë misionit në Afganistan

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More