Bota

Shkon në 48 milionë, numri i të prekurve nga koronavirusi në botë

Numri i personave të prekur nga Covid-19 në të gjithë botën që nga nisja e pandemisë e deri më tani ka shkuar në 48 milionë.

Sipas shifrave të Universitetit amerikan “Johns Hopkins”, numri i viktimave ka shkuar afërsisht në 1 milionë e 250 mijë.

Vendi më I goditur në botë deri më tani nga koronavirusi është SHBA, me afro 9.5 milionë raste dhe 233 mijë të vdekur.

Vetëm në 24 orët e fundit në këtë vend janë prekur 100 mijë persona.

Më pas vijnë nga India dhe Brazili.

Postime të ngjashme

Gjermania merr vendimin: Nga 2 nëntori vendi futet në karantinë

admin

Shtang eksperti gjerman: Virusi që po përhapet tani nuk është ai i Wuhanit

S.B.

OSBE: Armenia dhe Azerbajxhani dakordohen të mos shënjestrojnë civilët

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...