Agjencia Zhurnal.mk
Bota Covid 19

Shkon në 48 milionë, numri i të prekurve nga koronavirusi në botë

Numri i personave të prekur nga Covid-19 në të gjithë botën që nga nisja e pandemisë e deri më tani ka shkuar në 48 milionë.

Sipas shifrave të Universitetit amerikan “Johns Hopkins”, numri i viktimave ka shkuar afërsisht në 1 milionë e 250 mijë.

Vendi më I goditur në botë deri më tani nga koronavirusi është SHBA, me afro 9.5 milionë raste dhe 233 mijë të vdekur.

Vetëm në 24 orët e fundit në këtë vend janë prekur 100 mijë persona.

Më pas vijnë nga India dhe Brazili.

Postime të ngjashme

Tërmetet tronditin Greqinë, shemben shtëpi e shkolla

S.B.

Masa te reja në Greqi/ 18 zona të rrezikshmërisë së lartë në të gjithë vendin nga Covid-19

S.B.

Gjermania zgjat izolimin, por lehtëson disa masa

S.B.

Sulm në Suedi, dyshohet për terrorizëm

S.B.

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan anulon sesionet e së enjtes nën shqetësimet e sigurisë

S.B.

Cui Tiankai: Marrëdhëniet e qëndrueshme Kinë-ShBA përputhen me interesat e përbashkëta

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...