Shkon në 78 numri i viktimave shkaku i shembjes së ndërtesës në Florida

Numri i viktimave të konfirmuara të shembjes së një ndërtese jo shumë larg Miamit, Floridas është rritur në 78, thanë zyrtarët. Ekipet e shpëtimit tërhoqën 14 trupa të tjerë nën rrënoja.

 

Ekipet speciale përfunduan një operacion në vendin e shkatërrimit të një ndërtese banimi dhe kaluan në një operacion pastrimi në terren, raporton theguardian.

Skuadrat punuan vazhdimisht në ndërrime 12 orëshe, të ndihmuara nga ekipe nga Izraeli dhe Meksika.

Aksioni u ndërpre disa herë për shkak të paqëndrueshmërisë së rrënojave, si dhe për shkak të stuhisë tropikale “Elsa”, e cila arriti në Florida.

Ndërkohë, një grup i madh ekspertësh dhe prokurorësh u mblodhën për të provuar arsyen e shembjes së ndërtesës.

Related posts

Kina nuk do një inspektim të dytë nga OBSH-ja

N E

Studimi: Vaksina Johnson & Johnson më pak efektive ndaj varianteve të COVID-19

N E

130 vende mbështesin marrëveshjen e taksës globale

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More