Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Shkup: 163 gjoba për shkelje të rregullave në trafik

Ministria për Punë të Brendshme gjatë ditës së djeshme në territorin e Shkupit ka regjistruar gjithsej 163 shkelje në trafik, transmeton Telegrafi.

Nga MPB thonë se 51 kanë qenë për tejkalim të shpejtësisë, 17 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 3 për makina të paregjistruara dhe teknikisht të parregullta.

“Janë shqiptuar edhe 8 gjoba për përdorim të telefonit gjatë vozitjes, 27 për mosvënien e rripit të sigurisë dhe 39 për parkim të parregullt”, thonë nga MPB.

Postime të ngjashme

Keqpërdorim seksual i të miturës dhe vozitje në gjendje të dehur, arrestohen dy persona në Podujevë

Dafina Vidishiqi

Ajrovskit nga Prilepi iu shqiptua masa e paraburgimit pasi në kamionin që po voziste u zbuluan 324 kilogramë kokainë

Dafina Vidishiqi

Gjashtë të lënduar në një aksident në Klinë

Dafina Vidishiqi

Në Shkup sanksionohen 247 shoferë, 106 për drejtim të shpejtë të automjetit

Zekirija Haxhiu

Aksident trafiku, rrokulliset kamioni në afërsi të Strazhës

R Zh

Ky është shoferi i kamionit nga RMV, ku u sekuestruan 300 kg kokainë në Durrës

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...