Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Shkup/ 179 gjoba për shoferë të pakujdesshëm në komunikacion

Shkup, 11 janar – Zhurnal.mk – Ministria për Punë të Brendshme gjatë ditës së djeshme ka vazhduar me aksionet e kontrolleve në komunikacion, informon Zhurnal.

Në territorin e Shkupit janë shqiptuar gjithsej 179 gjoba, prej të cilave 28 për shpejtësi më të madhe nga e lejuara, 22 masa për vozitje pa patent shofer, 17 për vetura të paregjistruara, 10 për vozitje nën ndikim të alkoolit, 9 për përdorim të celularit dhe 8 për kalim në semafor të kuq.

Kontrollet do të vazhdojnë edhe ditëve në vijim.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Berisha: Ndalni tërbimin e policisë kundër protestuesve paqësorë shqiptarë në Shkup

T E

Mariçiq: Kjo është një ditë e madhe për shtetin ligjor dhe për sundimin e së drejtës

T E

Spasovski: Hetimi duhet të dëshmojë ku është lëshimi dhe nëse dikush i ka ndihmuar Mijallkovit

T E

Zhurnal mëson / BDI nesër mbledh kryesinë në Reçicë të Vogël

Bexhet Musliu

Todorov i drejtohet Mickoskit: Ik, derisa unë luftoja kundër Zaevit ti ndërtoje hidrocentrale

T E

Arjanit Hoxha takim pune me kolegun e tij turk, Bekir Pakdemirli

Bexhet Musliu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...