Shkup: 181 gjoba për shkelje të rregullave në trafik, 30 vozitës në gjendje të dehur

Ministria për Punë të Brendshme gjatë ditës së djeshme (27.09.2021) në territorin e Shkupit ka shqiptuar 181 gjoba për shkelje të rregullave në trafik.

 

Prej gjobave të shqiptuara 61 janë për tejkalim të shpejtësisë, 30 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 20 për ngasje të makinës pa patentë shoferi.

Ministria e Brendshme ka shqiptuar edhe 11 gjoba për përdorim të telefonit, 7 gjoba për vozitësit e motoçikletave, 6 për makina të paregjistruara.

Related posts

Vidhen mbi 12 mijë franga e stoli ari në Rahovec

D V

LAMM: Në ndërprerje komunikacioni në aksin Veles – Gradsko për shkak të një aksidenti

D V

Konfiskohen armë dhe municion

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More