Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Shkup: 245 gjoba për shkelje të rregullave në trafik brenda një dite

Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 245 gjoba, dje në suaza të kontrolleve të përforcuara të komunikacionit, prej të cilave 35 sanksione ishin pa patentë shoferi.

Mes tjerash, për mosrespektim të shpejtësisë së lëvizjes janë sanksionuar 39 shoferë, ndërsa 11 për mosshfrytëzim të rripit të sigurisë.

MPB sot kumtoi se janë shqiptuar edhe 10 masa për shfrytëzim të celularit, pesë për vozitje nën ndikim të alkoolit dhe 69 masa për automjete të parkuara në mënyrë të padrejtë.

Kontrollet e përforcuara të komunikacionit vazhdojnë edhe në ditët në vijim, thonë nga MPB dhe apelojnë deri te qytetarët t’i respektojnë rregullat e komunikacionit dhe dispozitat që të rritet siguria në komunikacion.

Postime të ngjashme

14 të vdekur nga koronavirusi në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit

S.B.

Drejtim mjeti pa leje dhe në gjendje të dehur, 6 shoferë të arrestuar, 78 patenta të pezulluara në vend

S.B.

Lëndohet një polic në aksident trafiku në Shkup

S.B.

Covid 19 i mer jetën zjarrfikësit të njohur nga Shkupi, Nuredin Mustafa

Z H

Korçë/ Iu gjet një automatik pa leje dhe disa fishekë në shtëpi, arrestohet 41-vjeçari

S.B.

Vrasje në tentativë në Pejë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...