Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Shkup, 253 kundërvajtje në komunikacion

MPB gjatë ditës së djeshme vazhdoi me aksionet e përforcuara në fushën e komunikacionit.

“Në territorin e Shkupit janë shqiptuar 235 masa prej të cilave 73 janë për tejkalim shpejtësie, 17 për vozitje pa leje, 56 për motoçiklistët”, thonë nga SPB Shkup.

Ata shtojnë se po ashtu janë shqiptuar gjashtë dënime për mosregjistrim të automjeteve, 17 për vozitje nën ndikimin e alkoolit, katër për kalim në të kuqe dhe 51 për parkim jo të rregullt.

Aksionet të këtilla do të ketë edhe gjatë ditëve të ardhshme.

“U bëjmë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat në mënyrë që ta risim sigurinë në komunikacion”, thuhet në njoftimin e policisë.

Postime të ngjashme

Gjendet trupi i një burri të vdekur në afërsi të Zhirovnicës

Z H

Dhunoi të miturën në motel, arrestohet i dyshuari nga Kllokoti

D V

Rrahje në Prizren, përdoren shkopat dhe thikat

D V

Arrestohen dy persona në Pejë për marrje me prostitucion

D V

Aksidentohet një veturë e nuses në Gllarevë

D V

Në Shkup, janë gjobitur 243 shoferë, 56 për ngasje të shpejtë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...