Shkup, afro 200 gjoba për shkelje të rregullave në trafik

Shkup, 11 tetor – Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme (10.10.2021) vetëm në territorin e Shkupit ka sanksionuar gjithsejtë 197 vozitës, prej të cilëve 53 për tejkalim të shpejtësisë, 29 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 14 për ngasje në gjendje të dehur, 6 gjoba u shqiptuan për vetura të paregjistruara dhe teknikisht të parregullta. Janë shqiptuar edhe 6 gjoba për përdorim të telefonit, 7 për vozitës fillestar, 9 për kalim në të kuqe në semafor dhe 32 për parkim të parregullt.

Related posts

Në Gjykatën Penale seancë për rastin “Parcelat në Vodno”

Z H

Një i vrarë dhe dy të plagosur në qendër të Lushnjes

Redaksia

Dimitrov: Na duhet fokus dhe veprim, për ta përdorur përvojën si katalizator për lëvizje

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More