Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Shkup, brenda 24 orëve qindra vozitës të dënuar

Në territorin e Qytetit të Shkupit dje janë shqiptuar gjithsej 182 masa, në kuadër të kontrolleve të përforcuara të veprimit në fushën e trafikut. Prej tyre, 29 janë për parkim të paligjshëm dhe 35 për mosrespektimin e shpejtësisë së lëvizjes.

Sipas Ministrisë së Punëve të Brendshme, 18 sanksione janë shqiptuar për përdorimin e celularit, ndërsa shtatë sanksione për vozitje nën ndikimin e alkoolit. Tetë janë për mosshfrytëzimin e rripit të sigurimit, gjashtë sanksione për shofer fillestar, ndërsa 11 për vozitje pa patentë shoferi.

“Kontrollet e përforcuara të trafikut vazhdojnë edhe në ditët në vijim. Apelojmë tek qytetarët që t’i respektojnë rregullat e trafikut në mënyrë që të rrisin sigurinë në komunikacion”, theksohet në kumtesën e MPB-së. 

Postime të ngjashme

Program i përshtatshëm shtetëror nesër në Shkup, Krushevë dhe Pelince për shënimin e 2 Gushtit- Ditës së Republikës dhe Ilindenit

R Zh

Pendarovski për deklaratën e Mickoskit: Nuk mbahet mend ndonjë politikan i ynë të shprehë aq mosrespektim të thellë ndaj heronjve më të mëdhenj

R Zh

Mickoski nuk do të marrë pjesë në shënimin e Ilindenit në Krushevë

R Zh

“A1ON” / DOSIE “Merko”: 329 vendime për rrënimin e ndërtimeve të egra rijnë në sirtar

R Zh

Në Kisella Vodë normalizohet furnizimi me ujë

D V

Fillon bekatonizimi i rrugës prapa shkollës fillore në Bukoviq

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...