Shkup, dënohen 102 vozitës

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton se gjatë ditës së djeshme (03.10.2021) vetëm në territorin e Shkupit ka gjobitur 102 vozitës prej të cilëve 44 për tejkalim të shpejtësisë, 8 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 6 për makina të paregjistruara ose teknikisht të parregullta.

 

Nga MPB-ja njoftojnë se kontrollet e shtuara në trafik do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim, andaj apelojnë për më shumë kujdes në trafik.

Related posts

Në vendkalimin kufitar Evzoni zbulohen 90 kilogram kanabis në kamionin nga Maqedonia

D V

Detaje të reja nga vrasja në Klos të Shqipërisë, arrestohet bashkëshortja dhe vajza e viktimës

D V

Prishi rendin dhe qetësinë publike, arrestohet 57 vjeçari nga Trebishti i Rekës së Poshtme

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More