Agjencia Zhurnal.mk

Shkup, gjobiten 332 shofer, 109 për tejkalim të shpejtësisë

Shkup, 12 tetor, zhurnal.mk – Policia në territorin e qytetit të Shkupit, ditën e kaluar janë shqiptuar 332 sanksione, prej të cilave 109 për tejkalimin e kufirit të shpejtësisë, 48 për automjete me defekte teknike dhe të paregjistruara, 20 motoçiklistë dhe 37 gjoba u shqiptuan për mos mbajtjen e maskës mbrojtëse.

Kontrollet e intensifikuara të trafikut do të vazhdojnë në ditët në vijim, theksojnë nga Ministria e punëve të brendshme.

“Ne u bëjmë thirrje qytetarëve që të respektojnë rregullat dhe rregulloret e trafikut për për të rritur sigurinë në komunikacion”, porosisin nga MPB.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...