Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Shkup, gjobiten 332 shofer, 109 për tejkalim të shpejtësisë

Shkup, 12 tetor, zhurnal.mk – Policia në territorin e qytetit të Shkupit, ditën e kaluar janë shqiptuar 332 sanksione, prej të cilave 109 për tejkalimin e kufirit të shpejtësisë, 48 për automjete me defekte teknike dhe të paregjistruara, 20 motoçiklistë dhe 37 gjoba u shqiptuan për mos mbajtjen e maskës mbrojtëse.

Kontrollet e intensifikuara të trafikut do të vazhdojnë në ditët në vijim, theksojnë nga Ministria e punëve të brendshme.

“Ne u bëjmë thirrje qytetarëve që të respektojnë rregullat dhe rregulloret e trafikut për për të rritur sigurinë në komunikacion”, porosisin nga MPB.

Postime të ngjashme

Më shumë se një dokument për ndryshimin e kufijve në Ballkan, DW përmend luftën

R Zh

Presidenti Pendarovski dekreton Ligjet nga Pakoja e pestë e masave ekonomike

R Zh

Ambasadori i BE-së: Heqja e liberalizimit të vizave nuk diskutohet

R Zh

Regjistrohen 364 raste me Kovid-19 prej 2.379 testimeve, 24 të vdekur, 689 të shëruar

R Zh

Kuvendi i miratoi ligjet nga pakoja e pestë të masave ekonomike

R Zh

Mariçiq kritikon opozitën: Vetëm te ne nuk mund të zbatohet votimi online

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...