Agjencia Zhurnal.mk

Shkup, njerku godet me grushta fëmijën një vjeçar

Shkup, 23 janar- 34 vjeçari nga Shkupi është akuzuar se ka sulmuar fizikisht dhe ka malltretuar fëmijën një vjeçar të partenrës së tij. Sipas hetimit, ai ka rrahur fëmijën me grushta në kokë dhe fytyrë duke i shkaktuar lëndime të rënda, transmeton Zhurnal.

Pas hetimit, Prokuroria Publike e Shkupit deri te Gjykata penale e Shkupit ka ngirtur padi penale kundër 34 vjeçarit për veprën mospërfillje dhe abuzim me fëmijë.

“Më datë 23.12.2019, rreth orës 12:00 partnerja e tij jashtë martesore ia ka lënë njerkut fëmijën që ta dërgoj te kujdestarja e angazhuar. Njerku përderisa ka qenë vetëm në shtëpi dhe pasi e ka lidhur në makinë e ka keqtrajtuar duke e goditur me grushta në kokë dhe fytyrë, pas çka i ka shkaktuar lëndime të dukshme” njofojnë nga Prokuroria.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

L E

Lajmet e fundit

Loading...