Agjencia Zhurnal.mk
Covid 19 Maqedoni

Shkup/Qendër: 15 fëmijë në izolim pasi mësuesja u rezultoi pozitiv me virus

Shkup, 7 tetor – Zhurnal.mk – 15 fëmijë të klasës së parë në shkollën fillore “Goce Dellçev” në Qendër të Shkupit nga mbrëmë janë në karantinë 14 ditore pasi një mësuese kishte rezultuar pozitiv me Covid, transmeton Zhurnal.

Mësuesja tani do të mbajë mësim online.

“Për një mësuese është konfirmuar se është pozitive me Covid. Dje morëm rezultatet dhe menjëherë lajmëruam prindërit. Ajo do të mbajë online mësim derisa fëmijët të jenë në izolim”, deklaroi për 360 shkallë, drejtoresha e shkollës Nade Moleroviq.

Ajo tha se edhe një mësuese tjetër është në izolim si e dyshuar dhe i pret rezultatet e testimit. Ajo deri atëditë do të qëndrojë në shtëpi, derisa fëmijët e klasës së saj do të shkojnë në mësim fizik me një mësimdhënës tjetër.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Berisha: Ndalni tërbimin e policisë kundër protestuesve paqësorë shqiptarë në Shkup

T E

Mariçiq: Kjo është një ditë e madhe për shtetin ligjor dhe për sundimin e së drejtës

T E

Spasovski: Hetimi duhet të dëshmojë ku është lëshimi dhe nëse dikush i ka ndihmuar Mijallkovit

T E

Zhurnal mëson / BDI nesër mbledh kryesinë në Reçicë të Vogël

Bexhet Musliu

Todorov i drejtohet Mickoskit: Ik, derisa unë luftoja kundër Zaevit ti ndërtoje hidrocentrale

T E

Arjanit Hoxha takim pune me kolegun e tij turk, Bekir Pakdemirli

Bexhet Musliu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...