Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Shkup, qindra të dënuar për mosrespektim të rregullave në trafik

Ministria e Punëve të brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme në territorin e Shkupit janë shqiptuar 219 sanksione në trafik. 13 gjoba janë vendosur për vozitje pa patentë shoferi, 10 gjoba për tejkalim të shpejtësisë së lejuar, 8 për vetura të paregjistruara dhe teknikisht të parregullta, 8 gjoba janë vendosur për kalim në semafor të mbyllur. Për vozitje nën ndikim të alkoolit janë vendosur katër gjoba, 14 për përdorim të telefonit mobil gjatë vozitjes, 8 për mos-përdorim të rrypit të sigurisë si dhe 88 gjoba për parkim jo të rregullt.

Postime të ngjashme

ASH caktoi kandidatin e saj për kryetar të Dibrës

D V

Mot shumë i nxehtë me temperatura mbi 40 gradë Celsius

D V

Punëtorët e ndërtimtarisë punojnë në temperatura mbi 40 gradë Celsius

D V

BESA themeloi nëndegën në Çellopek

D V

Qeveri: Sllavica Kotirova drejtoreshë e re e doganave

D V

Vetëm 35% e të punësuarve në Maqedoni marrin paga mbi mesataren

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...