Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Shkup, regjistrohen 180 shkelje në trafik

Ministria për Punë të Brendshme dje në Shkup ka regjistruar 180 shkelje në trafik.

“Gjithsej 180 masa u vendosën në territorin e qytetit të Shkupit, duke përfshirë 46 gjoba për tejkalim të shpejtësisë, 13 për ngasje pa patentë shoferi, tre për shofer fillestar. Janë shqiptuar 10 gjoba për përdorimin e një telefoni celular, 16 shkelje të kryera nga këmbësorët, pesë shkelje të kryera nga motoçiklistët, 63 gjoba për parkim të paligjshëm”, informon MPB.

Nga atje u bëjnë thirrje qytetarëve që të respektojnë shenjat dhe rregulloret në komunikacion.

Postime të ngjashme

Therret me thikë një person në Prishtinë

Dafina Vidishiqi

Hyri në testin për patent-shofer në emër të dikujt tjetër, arrestohet nga policia

Dafina Vidishiqi

Padi për dy të rinjë nga Haraçina, vodhën veturë dhe me të grabitën dhe bastore

Zekirija Haxhiu

Përleshje mes dy të punësuarve në pikëpagesën rrugore në Petrovec

Zekirija Haxhiu

Në Shkup 192 kundërvajtje trafiku, 31 për vozitje të shpejtë

Zekirija Haxhiu

Shqiptari nga Kosova vret të dashurin e ish-gruas në Belgjikë para syve të fëmijëve

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...