Shkupi dhe Tetova me më shumë raste aktive me coronavirus

Shkup, 24 korrik – Sipas situatës së fundit, Maqedonia po i afrohet 300 rasteve aktive me coronavirus. Aktualisht janë 292 aktivë në nivelin shtetëror.

 

Më shumë raste aktive ka në Shkup-104, pason Tetova me 93, Kumanova me 29, ndërsa Gostivari ka 21 raste aktive me coronavirus.

Në rreth njëzet qytete nuk ka asnjë rast aktive me coronavirus.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 156.054, numri i pacientëve të shëruar është 150.273, numri i vdekjeve është 5.489, ndërsa numri i rasteve aktive është 29

Related posts

FDR përkrah Programin e Iniciativës për Gostivarin që duam

D V

Moti sot me diell me vranësira të vogla

Redaksia

Ligji për nënshtetësi do të hyjë nesër në procedurë parlamentare

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com