Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Shkupi do të shndërrohet në qytet digjital me ndriçim inteligjent

Shkup, 20 janar – Zhurnal.mk – Telekomi i Maqedonisë ka fituar tenderin nga Qyteti i Shkupit, për prokurimin dhe implementimin e sistemit inteligjent të ndriçimit të qytetit. Marrëveshja është lidhur më 13 janar, ndërsa vlera e parashikuar e prokurimit është 401,200,000 denarë.

Në prokurimin publik janë të përfshirë: makina elektrike, aparate, mjete, material harxhues, ndriçues dhe mjete tjera për instalim.

Postime të ngjashme

Opozita paralajmëron interpelancë ndaj Qeverisë Zaev

D J

Kuvend, seancë për pyetjet e deputetëve

D J

Hetim ndërkombëtar për “Monstrën”

D J

Moti sot

D J

Bilall Kasami pret në takim ambasadorin e OSBE-së, Klemens Koja

Bexhet Musliu

Sela: Ikja e Mijallkovit një skenar i Zaev për të fshehur dënimin e rastit “Mostra”

Bexhet Musliu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...