Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Shkupi vitin e ri e filloi me ajër të pastër

Shkupjanët këto ditë janë dëshmitarë të pamjeve të bukura nga ballkonet e tyre në malet përreth. Koha pranverore i gjelbëroi edhe lëndinat, ndërsa vendet e preferuara si Vodno, Parku i Qytetit, Saraji dhe Gazi Baba janë të stërmbushura sikur të ishte muaji mars.

– Shkupi asnjëherë nuk ka qenë më me diell, më ngrohtë dhe më pastër në 31.12.

Kush thotë ndryshe, ai shpif dhe gënjen!, thotë autori i fotografive Zharko Trajanoski.

Ajri i pastër mundësoi edhe pamje spektakolare, kah hëna e plotë që u paraqit për vitin e ri.

Shkup, Foto: Zharko Trajanoski

Vala e ngrohtë filloi në ditët e para të Vitit të Ri, ndërsa edhe i gjithë muaji dhjetor kaloi pa periudha më të gjata të vlerave të tejkaluara në stacionet matëse.

Stacionet matëse në ditën e fundit të vitit 2020 dhe në ditën e parë të vitit 2021, japin dhe pralajmërojnë rezultate inkurajuese.

Mbi të gjitha, këtë dimër ende nuk janë futur masat emergjente si rezultat i rritjes së ndotjes, diçka në çfarë ne jemi mësuar viteve të fundit.

Foto: Zharko Trajanoski

Përgatiti: J.Gjorgjioski

Postime të ngjashme

Ziadin Sela: Zaev e ka patjetër të nxjerr të vërtetën për rastin “Monstra”

Bexhet Musliu

Ekskluzive / Ja e vërteta e deputetit “kauboj” të ASH-së nga Saraji!

Bexhet Musliu

Ahmeti pas mbledhjes: Të gjitha gjërat janë sqaruar, BDI-ja është më e unifikuar!

Bexhet Musliu

Ish kryeministri Georgievski këshillon se si të zgjidhet çështja me Bullgarinë

T E

Shkëmbi mbi fshatin Radozhdë të Strugës i rrezikshëm për banorët

T E

Sa të rezikuar jemi? Kroacia dhe Slovenia regjistrojnë rastet e para me variantin afrikano jugor

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...