Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Maqedoni

Shkupjani privohet nga liria për kontrabandim të emigrantëve

Shkup, 11 prill – Nëpunësit e policisë nga Stacioni policor për mbikëqyrjes kufitare Mihajlovo, sot tek pjesa Negotinë e privuan nga liria N.Z. (44) nga Shkupi, i cili ishte duke vozitur automjetin motorik motor “Audi” me targa të Shkupit, sepse po transportonte dhjetë emigrantë nga Afganistani dhe Pakistani.

Sipas informacionit nga MPB-ja, ai sulmoi fizikisht një polic i cili po kryente detyrat zyrtare.

Për rastin u njoftua prokurori publik, ndërsa N.Z. u ndalua në Stacionin policor të Negotinës. Pas dokumentimit të rastit, kundër tij do të paraqiten parashtresat e duhura. 

Postime të ngjashme

Ka filluar regjistrimi i nxënësve në klasën e parë për vitin e ardhshëm shkollor në “Jahja Kemal”

R Zh

Najçevska: BE të zgjidhë problemin midis Bullgarisë dhe Maqedonisë

R Zh

Zgjerohet hetimi për Rashkovskin

R Zh

Zgjerimi/ Komisioneri Varhelyi: Ecim përpara me Shqipërinë, e veçojmë nga Maqedonia e Veriut

R Zh

UT dhe Universiteti Iowa nga SHBA-ja nënshkruan memorandum bashkëpunimi

R Zh

Komuna Çair përfundon dezinfektimi i 25 xhamive

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...