Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Shmanget tragjedia, shpëtohen 121 emigrantë në Mesdhe

Organizata joqeveritare franceze “SOS Mediterranee” njoftoi se anija “Ocean Viking” në Detin Mesdhe ka shpëtuar 121 migrantë.

Në njoftimin e “SOS Mediterranee” të lëshuar në Twitter thuhet se në zonën në largësi prej 30 miljeve në veriperëndim të Khoms-it, Libi, janë shpëtuar 121 migrantë ndërsa në mesin e tyre 19 gra dhe dy fëmijë.

Më tej thuhet se varka në të cilën ndodheshin migrantët ishte në rrezik për t’u fundosur.

Profili “Alarm Phone” i cili publikon informacione mbi lëvizjen e migrantëve tha se ata kishin marrë një thirrje emergjente për ndihmë për të shpëtuar 110 migrantë në ujërat libiane.

Mediat italiane raportojnë se më shumë se 200 migrantë mbërritën në ishullin Lampedusa, i cili është territori më i afërt italian me Afrikën.

Postime të ngjashme

SHBA paralajmëron kundër udhëtimit në disa shtete

D V

Rikthehet komunikimi mes dy Koreve

D V

Ushtria amerikane do të largohet deri në fund të vitit nga Iraku

D V

Nju Jorku rrit përpjekjet për nxitje të vaksinimit

D V

Partitë nga Republika Sërpska bojkotojnë institucionet e Bosnjës për shkak të mohimit të gjenocidit

D V

OKB bën thirrje për ulje të tensioneve në Tunizi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...