Shoferi i autobusit shpëton 25 nxënës nga zjarri që kishte kapluar mjetin me të cilin udhëtonin, italianët e duartrokasin për veprimin dhe guximin

Shoferi i një autobusi në Itali është duartrokitur për veprimin e tij, pasi arriti t’i shpëtojë 25 nxënës dhe t’i dërgojë në një zonë më të sigurt kur mjeti me të cilin po udhëtonin u përfshi nga zjarri, shkruan BBC.

 

Autobusi që transportonte nxënësit e moshës 14-16-vjeç në një kamp veror, u përfshi nga zjarri brenda një tuneli rreth 80 kilometra në veri të qytetit të Milanos, transmeton Telegrafi.

Megjithatë ishin zjarrfikësit që arritën shpejtë në vendin e ngjarjes dhe lokalizuan zjarrin. E pamjet e publikuara nga departamenti i zjarrfikësve shfaq tymin e zi që dilte nga tuneli.

Shtatë fëmijë janë dërguar në spital për shkak të tymit që u kishte shkaktuar alergji dhe probleme në frymëmarrje.

E presidenti i rajonit të Lombardisë, Attilio Fontana, lavdëroi shoferin e autobusit, që reagoi me kohë duke u ndalur dhe nxjerrë me shpejtësi nxënësit – para se mjeti të përfshihej plotësisht nga zjarri. 

Related posts

Britania përgatit strategjinë për doza përforcuese të vaksinave

D V

Greqia kërkon ndihmën e BE-së për të parandaluar një eksod të afganëve

Redaksia

Arrestohet një bashkëpunëtor i liderit opozitar Aleksei Navalny

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com