Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Shoferi kinez kalon lumin me veturë – duke lëvizur mbi dy copa druri

Për pjesëmarrje në Formula 1 nevojiten aftësi të jashtëzakonshme – por aftësitë e një shoferi kinez nuk i ka as Lewis Hamilton.

Një video që po qarkullon në internet, shfaq një burrë i cili me furgonin e tij kalon lumin mbi një urë të ndarë në dysh që në vend të betonit i janë dy copa druri.

Gjatë ngasjes shoferi dukej shumë i relaksuar edhe pse vetëm një lëvizje më e vogël e pamenduar mirë, ka mundur t’i kushtojë me jetë.

Ai madje tërë kohën dëgjohet duke biseduar me miqtë që po e filmonin, e pamjet në shikim të parë janë shumë të frikshme – sepse mbi drunjtë e ngushtë lëviz furgoni i bardhë.

Ngjarja është filmuar në Kunming në pjesën jugore të provincën kineze Yunnan. Ajo çfarë e bën më të veçantë këtë vozitje, është se shoferi lëviz prapa – një mision edhe më i vështirë.

Postime të ngjashme

Lum si mamatë që lindin në gusht, 7 arsyet fëmijët e tyre i duan dhe i lakmojnë të gjithë

D V

“Guida” si të bëhesh një mjeshtre e flirtimit

D V

Prindër, ndëshkoni veprimin dhe jo fëmijën!

D V

Zgjidhni një imazh dhe zbuloni mesazhin emocionues që ka për ju

D V

Jo 1 por 4 libra; Harry do të publikojë të dytin vetëm pasi mbretëresha të vdesë, për këtë arsye

D V

Zgjidhni një rreth dhe zbuloni se sa optimist jeni

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...