Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Shoferja në Australi ngatërron frenat me gazin – momenti kur para se “të futet” në kafene, përplas gruan dhe qentë e saj

Një grua dhe katër qentë e saj kishin shpëtuar mrekullisht të palënduar pasi u përplasën nga një makinë.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, momenti i pabesueshëm u kap nga kamerat e sigurisë jashtë një kafeneje në Montmorency në veri-lindje të Melburnit.

Pamjet tregojnë se si gruaja rrëzohet përtokë para se makina të përplaset më pas në murin e kafenesë të enjten në mëngjes.

Ndërkohë njëri prej qenve të gruas mund të shihet që zvarritet nga poshtë makinës para se shoferi të arrijë të kthehet prapa nga rruga.

Si pasojë, gruaja u dërgua në Spitalin Austin me vetëm lëndime të lehta, ndërsa qentë u dërguan në një klinikë veterinare brenda natës për vëzhgim.

Policia thotë se shoferja e automjeit aksidentalisht vuri këmbën në gaz, në vend të frenave, ndërsa po kthehej nga hapësira e saj e parkimit.

Ndonëse kafeneja ishte e hapur në kohën e përplasjes, për shkak të kufizimeve të COVID-19, asnjë klient nuk lejohej të hynte brenda.

Postime të ngjashme

Të gjitha detajet që duhet të dini para se të provoni BOTOX për herë të parë

Lea Muslija

A e uli pandemia numrin e atakëve të zemrës me 30% në vitin 2020?

Lea Muslija

Këto katër gjëra nga kuzhina janë zëvendësim i shkëlqyeshëm, nëse nuk keni detergjent rrobash

Dafina Vidishiqi

Thënia “besoni instinktit” është një mit

Dafina Vidishiqi

Harresa, përse ndodh?

Dafina Vidishiqi

Porsi skenë e ndonjë përralle – Shtëpiza parajse në xhungël të Kostarikës

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...