Bota Kosovë Kulturë

Shoqata humanitare “Jetimat e Ballkanit” hapet edhe në Angli

Zhurnal Ads

Shoqata Humanitare “Jetimat e Ballkanit”, është regjistruar tashmë edhe në Angli.

Lajmin e ka bërë të ditur, drejtuesi i shoqatës humanitare “Jetimat e Ballkanit”, Halil Kastrati.

Kastrati në një postim në rrjetin social “Instagram”, ka shkruar se shoqata që ai drejton tashmë ka seli në Londër.

“Pas Kosovës, Gjermanisë e Zvicrës, Jetimat e Ballkanit u hapë edhe në Angli me seli në Londër. E falënderojmë zyrën e kontabilitetit IYKONS si dhe zyrtarët e kësaj kompanie, Mr Jay dhe Mrs Nala që përgatiten dokumentet dhe mundësuan regjistrimin e shoqatës sonë në Angli dhe pa asnjë pengesë”, ka shkruar ai.

Më tej ai ka shkruar se “Hapja e Shoqatës sonë edhe në Angli do të jetë lehtësim i madh për të gjithë bashkatdhetarët tonë që jetojnë dhe punojnë në Britaninë e Madhe”.

Postime të ngjashme

​Biden: Më shumë njerëz do të vdesin nga COVID-19, nëse Trump refuzon të dorëzojë pushtetin

S.B.

Paralajmërimi: Krishtlindjet këtë vit do të jenë ndryshe

admin

Covid/ Pse Gjermania ka më pak vdekje? Tre “sekretet” e modelit Merkel

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...