Agjencia Zhurnal.mk
Bota Kosovë Kulturë

Shoqata humanitare “Jetimat e Ballkanit” hapet edhe në Angli

Shoqata Humanitare “Jetimat e Ballkanit”, është regjistruar tashmë edhe në Angli.

Lajmin e ka bërë të ditur, drejtuesi i shoqatës humanitare “Jetimat e Ballkanit”, Halil Kastrati.

Kastrati në një postim në rrjetin social “Instagram”, ka shkruar se shoqata që ai drejton tashmë ka seli në Londër.

“Pas Kosovës, Gjermanisë e Zvicrës, Jetimat e Ballkanit u hapë edhe në Angli me seli në Londër. E falënderojmë zyrën e kontabilitetit IYKONS si dhe zyrtarët e kësaj kompanie, Mr Jay dhe Mrs Nala që përgatiten dokumentet dhe mundësuan regjistrimin e shoqatës sonë në Angli dhe pa asnjë pengesë”, ka shkruar ai.

Më tej ai ka shkruar se “Hapja e Shoqatës sonë edhe në Angli do të jetë lehtësim i madh për të gjithë bashkatdhetarët tonë që jetojnë dhe punojnë në Britaninë e Madhe”.

Postime të ngjashme

Netanyahu: Irani kërcënimi më serioz për Lindjen e Mesme

R Zh

Republika Çeke heq gjendjen e jashtëzakonshme pas gjashtë muajsh

R Zh

REL: Nga Kovaks për Maqedoninë e Veriut, BeH-në dhe Kosovën nga 100.620 doza të vaksinës Fajzer

R Zh

Lajçak: Nëse ka vullnet politik në Kosovë e Serbi, marrëveshjen e arrijmë brenda disa muajsh

S.B.

Konjufca falënderon Norvegjinë për angazhimin lidhur me sigurimin e vaksinave për qytetarët e Kosovës

S.B.

Përshkallëzohen tensionet në kufirin Rusi-Ukrainë, dy anije luftarake të SHBA pritet të mbërrijnë në Detin e Zi

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...