Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Shpageta kremoze me Poli, kënaqësi që nuk do e harroni

200 g – salamë
400 g – Shpageta
80 g – qepë
0.25L – sos kremoz
Spec i djegëst
Majdanoz i copëtuar
80 gram djath parmezan i grirë
Vaj Ulliri
Kripë
Piper

Koha e përgatitjes: 30 Minuta

– Përzini qepën e copëtuar në vaj ulliri Levante derisa të bëhet e tejdukshme.

– Shtoni salamin, të prera në formë kubi. Gjithë këtë e përzini për disa minuta, e hedhni sosin kremoz, hidhni kripë dhe piper.  Nëse dëshironi, shtoni pak spec të djegëst.

– Më pas e lëni të vlojë derisa kremi të bëhet më i trashë.

– Në ndërkohë, gatuani makaronat, kullojini dhe shtojini salcën që keni përgatitur.

– Sasi e vogël e djathit parmezan të grirë e shpërndani mbi bashkë me majdanoz të copëtuar.

– Më pas kënaquni maksimalisht me shijen fantastike të këtyre shpagetave me Poli.

Postime të ngjashme

Receta e të dielës – Supë krapi mesdhetare

D V

Pulë me ullinjë dhe hudhra – Receta e shijshme verore

D V

Kifle të buta pa tharmë, mund të qëndrojnë të freskëta për disa ditë!

D V

Supa verore me domate; Receta nga Living

D V

Speca të pjekur me djathë të bardhë dhie, domate, vaj ulliri, hudhra dhe borzilok

D V

Trashëkofsha pule me hudhër, limon dhe trumzë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...