Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Shpallen heronj nga presidenti të gjithë pjesëtarët e Policisë të rënë në detyrë

Presidenti, Hashim Thaçi ka marrë vendim që t’i shpallë heronj të gjithë pjesëtarët e Policisë së Kosovës të rënë në detyrë.

Këshilltari i kreut të shtetit për siguri, Bashkim Smakaj, në shënimin e 21-vjetorit të themelimit të Policisë së Kosovës, e ka bërë të ditur vendimin e Thaçit.

“Presidenti bazuar në kompetencat kushtuese që ka, me dekret presidentcial i shpallë heronj të gjithë pjesëtarët e Policisë së rënë  në detyrë”.

Përderisa vet presidenti Thaçi ka nisur ditën me një dedikim për Policinë e Kosovës, me rastin e 21-vjetorit të themelimit.

Përmes një statusi në rrjetin social Facebook, ai është shprehur mirënjohës ndaj tyre, për punën dhe angazhimin në këto 21 vjet.

“Faleminderit afër 19 mijë pjesëtarëve të Policisë së Kosovës – të uniformuar dhe civilë, për punën dhe angazhimin e tyre në këto 21 vjet”, shkruan Thaçi, mesazh të cilin e ka shoqëruar me një fotografi.

Postime të ngjashme

AAK kërkon nga Qeveria sigurimin sa më të shpejtë të vaksinave për krejt qytetarët

R Zh

VV mban mbledhjen e qendrave – theksohet domosdoshmëria e ndryshimit të ligjit për zgjedhje

R Zh

NUMËR I LARTË I RASTEVE ME COVID-19 NË PRISHTINË

Lea Muslija

“Mos u hidhëro që nëna jote e përlotur të pret gjithë natën të vish”, fjalët prekëse të babait të Luran Ahmetit

Lea Muslija

Goditet një këmbësore nga një veturë në veri të Mitrovicës

Lea Muslija

Duke e injoruar UÇK-në tentojnë ta rishkruajnë historinë e lirisë sonë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...