Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Shpaloset Ferrari Portofino M me 612 kuajfuqi

Ferrari Portofino M, është një evolucion i superveturës së brendit italian për modelin GT, me qëllim të ofrimit të performancave më të fuqishme dhe ngasjes më të lehtë.

“M” është “modifikimi”, i përshkruar nga Ferrari si “emërtim që i referohet automobilave që kanë kaluar në një evolucion për të përforcuar performancën e tyre”.

Portofino M tani vjen me motor V8 me marsh të ri automatik me tetë shpejtësi, në vend të të vjetrit me shtatë.

Motori 3.9-litërsh tani prodhon 612 kuajfuqi, 20 më shumë se modeli origjinal. Si rezultat, ai është për një të dhjetën e sekondat më i shpejtë se modeli i shkuar për të arritur përshpejtimin nga zero në 100 kilometra për orë. Këtë përshpejtim vetura e arrin për 3.45 sekonda.

Modeli i ri është në dispozicion për porosi, ndërsa porositë do të dorëzohen nga tremujori i dytë i vitit 2021.

Postime të ngjashme

Fordi nis prodhimin e versionit të ri të veturës më të shitur në SHBA

S.B.

Volkswageni paralajmëron dy modele të reja elektrike

S.B.

Shitjet e automjeteve BMW në maksimumin historik

R Zh

Shitjet e veturave në Gjermani rriten me 36% në mars

S.B.

Qëndronte i “konservuar” për 35 vjet, zbulohet një Porsche super i rrallë – një makinë që përmbante një mrekulli të vërtetë

S.B.

Djali me një Lamborghini Urus kërcen mbi një Lamborghini Aventador

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...