Kosovë

Shpend Ahmeti: Deputetët morën 2 milionë euro paga në kohë pandemie

Zhurnal Ads

Prishtinë, 21 nëntor, Zhurnal-ks –  Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë se deputetët e Kuvendit të Kosovës që nga fillimi i pandemisë kanë marrë 2 milionë euro paga.

Këtë deklaratë, Ahmeti e bëri përmes një postimi në Facebook.

”Prej fillimit të pandemisë deputetët e Kuvendit kanë marr 2 milionë euro paga”, ka shkruar Ahmeti.

Pakoja e Rimëkëmbjes Ekonomike e paraparë si ndihmë për bzineset dhe qytetarët nuk ka arritur të kalojë në Kuvend në lexim të dytë.

Postime të ngjashme

Punëtorët teknik të Shërbimit Spitalor në Kosovë, kërkojnë shtesat prej 300 eurove

admin

BE, e shqetësuar për vendimin rreth ambasadave në Jerusalem

admin

Veseli dha zyrtarisht dorëheqje edhe nga posti i deputetit ditën kur udhëtoi për Hagë

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...