Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Shpend Ahmeti përpiqet t’i dhurojë nga 50 euro çdo qytetari të Prishtinës të prekur me Covid-19

Prishtinë, 18 nëntor, Zhurnal-ks – Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka bërë të ditur në Facebook nismën e tij të fundit për t’iu dalë në ndihmë qytetarëve të prekur me Covid-19.

Ai ka thënë se këto ditë do të dërgohet propozimi që “çdo qytetari të Prishtinës” që është i konfirmuar me Covid-19 t’i jepen nga 50 euro “në emër të shpenzimeve shëndetësore”, përcjell Periskopi.

Kjo nënkupton se nga 50 euro prej Komunës së Prishtinës do të mund t’i përfitojnë edhe qytetarët e pasur të kësaj komune, përveç atyre që ndodhen në gjendje të varfër.

“Shpresojmë që qeveria të shtojë subvencionim të tillë për krejt qytetarët e Republikës së Kosovës. Për modalitetet e kriteret do të ju njoftojmë me kohë.” – shkruan z.Ahmeti.

Postime të ngjashme

Ben Meir: Kurti të mos e pranojë Asociacionin, i pamohueshëm gjenocidi serb në Kosovë

Lea Muslija

Ministri i Qeverisë për Asociacionin: S’mund ta shkelim Kushtetutën dhe të kemi institucion një etnik

Lea Muslija

Nisma dënohet nga KQZ-ja, mund t’i anulohet pjesëmarrja në zgjedhjet lokale

Lea Muslija

Fundjava në Kosovë me rrebeshe shiu, java e ardhshme me valë të nxehtit afrikan

Dafina Vidishiqi

Gjykimi ndaj Salih Mustafës në Hagë fillon më 15 shtator

Dafina Vidishiqi

Vasfije Krasniqi kërkon solidarizim për ta kundërshtuar dhunën seksuale në luftë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...