Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Shpërblehet Marash Kumbulla

Zhurnal Ads

Tjetër ndeshje, tjetër paraqitje pozitive për Marash Kumbullën. Nga 22 futbollistët në fushë në Olimpico, 20-vjeçari i Shqipërisë Kumbulla u vlerësua si i treti më i mirë kundër PFC CSKA-Sofia në kuadër të Europa Leagues.

Qendërmbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, duket se po luan një jetë të tërë me fanellën e Romës, e jo si një lojtar që vetëm pak muaj më parë e veshi për herë të parë fanellën e këtij klubi.

Ai vazhdon ta forcojë vendin e titullarit me paraqitje pozitive ndeshje pas ndeshje.

Pavarësisht se Roma barazoi në sfidën e radhës, në shtëpi kundër PFC CSKA-Sofia në kuadër të Europa Leagues, 20-vjeçari bëri paraqitje pozitive.

Nga “sofascore.com”, që bën vlerësimin e futbollistëve, Marash Kumbulla ka marrë notën 7.7, menjëherë pas portierit Pau Lopez (7.9).

Në përgjithësi, nga 22 futbollistët në fushë, Kumbulla u vlerësua si i treti më i mirë në sfidën që u zhvillua në Olimpico, por nuk arriti të ndihmojë ekipin e tij të nxjerrë diçka më shumë nga ky takim pas asaj që bëri në San Siro ditë më parë.

Zhurnal Ads

Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Ndeshja mes Aston Villas dhe Liverpooolit mund të anulohet

Z H

Garë e ashpër për Barellan, italiani kërkohet nga pesë gjigantë evropianë

E.E.

U përballë në fushë me Ronaldon, Uzuni zbulon një prapaskenë të portugezit në fushë

E.E.

Lebron James e frymëzon LA Lakers drejt titullit të parë në NBA pas një dekade

admin

Trajneri i Shakhtarit, Castro: Reali ka gabuar që lejoi largimin e Ronaldos, futbollistin më efektiv në botë

admin

Derbi i Ligës Premier: Liverpool – Tottenham, analizë, statistika dhe formacionet e mundshme

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...