Shpërndanin sasi të mëdha droge në Romë/ Shkatërrohet banda kriminale, mes të arrestuarve edhe shqiptarë

Policia italiane ka shkatërruar një bandë kriminale të shpërndarjes së drogës.

Në përfundim të operacionit të koduar “Revege”, u arrestuan edhe shtetas shqiptarë. Ndërkohë nuk jepen ende detaje mbi numrin e tyre, të përfshirë në këtë aktivitet kriminal.

Bëhet me dije se jjo bandë shpërndante sasi të mëdha kokaine dhe hashashi në kryeqytetin e Italisë, Romë. Llogaritet se vetëm në 6 muajt e fundit, kur edhe u zhvilluan hetimet, ata përfituan një shumë prej afërsisht 250 mijë euro.

Policia italiane zhvilloi kontrolle nëpër shtëpi e lokale, për të arrestuar personat e përfshirë në organizatë. Sipas mediave italiane, më shumë detaje pritet të jepen në një konferencë për shtyp të policisë në orën 11:00.

Related posts

Krimi ia mori jetën vajzës së re shqiptare në Mal të Zi

D V

15 vjeçarja nga jetimorja në Shkup niset për në Veles, atje dhunohet nga dy persona

Z H

Të shtëna me armë në Medresenë “Isa Beu” në Tetovë!

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More