Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Shpërthen bomba 5-tonëshe e Luftës së Dytë Botërore

Zhurnal Ads

Ka shpërthyer bomba e Luftës së Dytë Botërore, të cilën dhjetëra palombarë të forcave të ushtrisë po përpiqeshin të çaktivizonin pranë portit të qytetit polak të Swinoujscit.

Pamjet tregojnë momentin kur bomba 5-tonëshe “Tallboy” shpërtheu nën ujë duke shkaktuar një “kërpudhë” të madhe mbi sipërfaqe.

Fatmirësisht nga shpërthimi nuk pati asnjë person të lënduar, por banorët në zonat përreth ndjenë një tronditje të madhe.

Bomba u hodh nga Forcat Ajrore Mbretërore në një sulm ndaj një anije luftarake naziste në 1945 dhe u zbulua vetëm vitin e kaluar gjatë pastrimit afër qytetit port të Swinoujscit.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Gjukanoviç rrëfen dëbimin e ambasadorit serb në Mal të Zi: E mbushi kupën

T E

Presidenti ukrainas nesër për vizitë në Turqi

admin

A e rrezikon efektin e vaksinës? Eksperti italian: Varianti britanik i Covid nuk është më agresiv, por transmetohet më shpejt

S.B.

Rusia thotë se ka penguar sulme të IS-it në rajonin e Moskës

S.B.

Hungaria dhe Polonia kanë rënë dakord për miratimin e buxhetit

S.B.

PE kërkon ndaljen e projektit të gazsjellësit rus

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...