Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Shpërthen lufta mes dy bandave rivale në Meksikë, dëshmitarët thërrasin të alarmuar: E vranë, e vranë

Një konflikt mes dy bandave është regjistruar në Meksikë.

Mediat e huaja kanë publikuar pamjet e momentit të tmerrshëm, ku nisin të shtënat mes dy bandave rivale. Raportohet se lufta shpërtheu menjëherë pasi një nga bandat e trafikut të drogës tentoi të rrëmbente një anëtar të bandës tjetër në restorantin “Oates” në Jalisco.

Momentalisht ende nuk janë identifikuar bandat e përfshira në këtë ngjarje, por policia po punon në këtë drejtim. Si pasojë e të shtënave, një person humbi jetën, ndërsa dy kamerierë dhe një polic i veshur si civil mbetën të plagosur.

“E vranë, e vranë”, dëgjohet të thonë dëshmitarët në vendngjarje.

Postime të ngjashme

Britania heq karantinën për të vaksinuarit nga SHBA-ja dhe BE-ja

D V

Policia në Berlin ndalon mbajtjen e dy protestave për koronavirus

D V

Biden mbështet synimin e bjellorusëve për demokraci pas takimit me Tsikhanouskayan

D V

Franca do të kërkojë pasaportën shëndetësore nëpër kafiteri nga 9 gushti

D V

Zyra e Prokurorit në Bosnje inicion rastet e para nën Ligjin për mohim të gjenocidit

D V

Tokio regjistron rekord të rasteve me koronavirus

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...