Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Shpërthen raketa eksperimentale e SpaceX

Një raketë eksperimentale e SpaceX shpërtheu gjatë një prove të kryer në lartësi, duke shkaktuar tym ndërsa ende thuhet se nuk dihen arsyet e incidentit.

Drejtori i SpaceX, Elon Musk, konfirmoi shpërthimin derisa bëri të ditur se krateri i raketës është në vend të duhur, njofton CNN.

Mirëpo, kjo nuk është hera e parë. Tri lëshimet e mëparshme të prototipit të SpaceX morën flakë apo rrëzuan menjëherë pas uljes.

Inxhinieri i kësaj kompanie, John Insprucker, tha se raketa e njohur si SN11, kishte ngritje normale dhe të gjitha gjërat shkuan mirë, para se kamerat në bord të humbnin sinjalin dhe raketa iu nënshtrua tymit, disa momente para se të uljes.

Postime të ngjashme

Shumë shpejt do të mund të fshihni… Instagram dhe Facebook vijnë me ndryshime të reja

Dafina Vidishiqi

Starlink synon rritjen e shpejtësisë së internetit nëpër aeroplanë

Lea Muslija

‘Udhëtim i ëndrrave’, Jeff Bezos bëhet gati të vizitojë hapësirën për 11 minuta

Lea Muslija

Risia nga WhatsApp: Njihuni me funksionet e reja të aplikacionit

Lea Muslija

Jeff Bezos bën realitet ëndrrën më të madhe të tij dhe të shumë njerëzve

Lea Muslija

Jeff Bezos bën realitet ëndrrën më të madhe të tij dhe të shumë njerëzve

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...