Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Shpërthen vullkani Otake në ishullin Suwanose të Japonisë

Agjencia meteorologjike japoneze bëri të ditur se është regjistruar shpërthim i vullkanit në ishullin vullkanik Suwanose, 230 kilometra në jugperëndim të Kagoshima-s.

Vullkani Otake në ishullin Suwanose të prefekturës Kagoshima në jugperëndim të Japonisë ka shpërthyer duke shpërndarë gurë të ndezur në një sipërfaqe prej rreth 1.3 kilometra.

Agjencia meteorologjike japoneze (AMJ) bëri të ditur se është regjistruar shpërthim i vullkanit në ishullin vullkanik Suwanose, 230 kilometra në jugperëndim të Kagoshima-s.

Agjencia njoftoi se gurët ishin shpërndarë në zonën prej rreth 1.3 kilometra për shkak të shpërthimeve ndërsa tymi po ngrihej deri në 200 metra.

Postime të ngjashme

Greqia pas termetit, gurë mbi vetura e njerëz të tmerruar, kështu u përjetua tërmeti i fuqishëm në Greqi

S.B.

Është e paqartë se kush përfaqëson Mianmarin në OKB

S.B.

Gjermania reagon ndaj kritikave dhe ndryshon radhën e vaksinimit

S.B.

Sarkozy do të apelojë në Gjykatën Evropiane të Drejtësisë

S.B.

Dhjetë rebelë të vrarë në Kolumbi

S.B.

Gjermania shënon mbi 9 mijë raste të reja me COVID-19

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...