Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Shpërthen zjarr i fuqishëm në fshatrat e Manastirit

Manastir, 1 mars – Një zjarr pyjor shpërtheu në zonën e fshatrave të Manastirit, Ivanjevci dhe Berancë.

Nga Njësia Territoriale Zjarrfikëse në Manastir, konfirmuan për MIA-n se zjarri shpërtheu vonë këtë pasdite, ndërsa për shkak të kushteve të pafavorshme të motit, përkatësisht erës së fortë, zjarri u përhap përgjatë pyllit në atë pjesë të zonës së fshatrave Ivanjevci dhe Berancë.

“Zjarri pyjor është larg nga pjesa e populluar e dy fshatrave të Manastirit, ndërsa ekipet tona do të qëndrojnë gjithë natën për të parandaluar një problem të mundshëm më të madh”, konfirmuan nga Njësia Territoriale Zjarrfikëse në Manastir.

Postime të ngjashme

Carovska: Me ligjin e ri për tekstet shkollore arrijmë në vendet me arsim cilësor

R Zh

IRI: Antisemitizmi ka potencial të rritet në vend dhe rajon

R Zh

Kuvendi i Maqedonisë nesër mban seancën e 32-të

R Zh

Ministria e Kulturës: Shfrytëzuesit e projekteve nga Konkurset vjetore për vitin 2021 duhet të hapin llogari të veçantë të transaksionit

R Zh

MPJ prezantoi katër këshilltarët ekonomikë, do të vendosen në Varshavë, Mynih, Ankara dhe Abu Dabi

R Zh

Muça: Shkupi do të lulëzojë me gjelbërim! (FOTO)

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...