Shpërthen zjarr në një pus nafte në Patos

Një pus nafte ka marrë zjarr në Patos të Fierit.

 

Gazetari Ervis Kuçi raporton për BalkanWeb se flakët kanë rënë në zonën e quajtur ‘’Ofiçina e Vjetër’’ teksa zjarri po avancon duke djegur ullishte pranë posit.

Në vendngjarje kanë shkuar zjarrfikëset e Patosit teksa mësohet se pusi i naftës është nën administrimin e një kompanie private.

Related posts

Shaqiri: Reforma në administratën shtetërore drejt fazës përfundimtare

D V

Mariçiq: Viktimat nga veprat penale do të marrin ndihmë shtetërore në të holla

Z H

Xhaferi-Gërvalla Shvarc: Intensifikim i politikave dhe marrdhënieve ekonomike Maqedoni – Kosovë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More