Shpërthim i fuqishëm në Kabul, raportohet për të vdekur

Një shpërthim i fuqishëm është dëgjuar para pak minutash në Kabul të Afganistanit, në hyrje të xhamisë Eidgah, ku sipas mediave lokale ka të vdekur.

 

Lajmin për sulmin e ka konfirmuar zëdhënësi i talebanëve, Zabihullah Mujahid në profilin e tij në Twitter, duke mos precizuar numrin e viktimave të këtij sulmi, transmeton Telegrafi.

Sipas disa raportimeve nga vendi ku ka ndodhur sulmi, para shpërthimit janë dëgjuar disa të shtëna armësh.

Megjithatë deri më tani askush nuk e ka marrë përgjegjësinë për sulmin vdekjeprurës. 

Related posts

Të kthehemi 20 vjet pas – sulmet e 11 shtatorit në fotografi

D V

Media ruse Regnum: Aleksandar Vuçiq po paguan korrespondentë dhe aktivistë për të propaganduar karshi Vladimir Putinit

D V

36 të vdekur dhe qindra të zhdukur për shkak të motit të keq në Belgjikë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More