Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Shpërthim i fuqishëm në një cisternë nafte në Arabinë Saudite

Sipas informacionit të marrë nga burimet lokale, në cisternën BW Rhine me flamur të Singaporit që ishte ankoruar në ujërat e portit të Xhides në bregun e Detit të Kuq, ka ndodhur një shpërthim për shkak të një sulmi të jashtëm.

Një shpërthim për shkak të një sulmi “me origjinë nga jashtë” ka ndodhur në një cisternë nafte në portin e Xhides në Arabinë Saudite.

Sipas informacionit të marrë nga burimet lokale, në cisternën BW Rhine me flamur të Singaporit që ishte ankoruar në ujërat e portit të Xhides në bregun e Detit të Kuq, ka ndodhur një shpërthim për shkak të një sulmi të jashtëm.

Në njoftimin e bërë nga BW Group thuhet se 22 anëtarë të ekuipazhit në bord i mbijetuan shpërthimit pa lëndime.

Gjithashtu në njoftim u paralajmërua për rrjedhje të naftës për shkak të shpërthimit.

Arabia Saudite dhe rebelët Houthi në Jemen ende nuk kanë bërë deklaratë në lidhje me incidentin./aa

Postime të ngjashme

Princi i Kurorës Saudite fajtor për vrasjen e gazetarit

S.B.

Evropianët nga vera mund të udhëtojnë me pasaporta të Covid-19

S.B.

Franca ndryshon qëndrimin për vaksinën AstraZeneca

S.B.

Ministrat e Azisë Juglindore kërkojnë dialog me ushtrinë e Mianmarit

S.B.

Japonia: Kina të ndalojë testime poshtëruese ndaj japonezëve

S.B.

Vaksina kundër koronavirusit të ri, kushti kryesor për haxh

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...