Agjencia Zhurnal.mk

Shpërthim i fuqishëm në një fabrikë fishekzjarresh, plagosen 50 persona në Turqi

Një shpërthim i fuqishëm në provincën e Sakarya, Turqi, ka lënë të paktën 50 të plagosur.

Shpërthimi ka ndodhur në një fabrikë fishekzjarrësh, ku sipas autoriteteve turke po punonin rreth 200 persona në kohën kur ka ndodhur shpërthimi.

Tymi që doli nga fabrika mbuloi qiellin pasi në të ndodheshin gati 110 ton fishekzjarrë.

Në vendngjarje kanë shkuar me dhjetëra forca zjarrfikëse dhe ambulanca dhe deri tani nuk raportohet për viktima.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...

Regjistrim Domain, Ueb Hosting, Uebfaqe për kompaninë tuaj, vetëm për    273 euro

error: Content is protected !!