Shpërthim i vullkanit, llava përpin shtëpitë në Ishujt Kanarie

Ishujt Kanarie janë të sigurta dhe mund të vizitohen, por shpërthimi i vullkanit sipas ministres është një “spektakël i paparë”.

Madje këtë e mbështet fuqishëm edhe një ministre tjetër, ajo e Turizmit, Maria Reyes Maroto, gjatë një konference për media, transmeton Telegrafi.

Megjithatë pamjet amatore të publikuara në rrjete sociale tregojnë një pasqyrë krejt tjetër – ku llava e vullkanit përpin shtëpitë dhe gjithçka që i del përpara.

Një video shfaq momentin kur zjarrfikësit largohen nga llava duke u ndjerë të pafuqishëm përballë saj, e kjo llavë shkatërronte një lagje – ku pak minuta më herët banorët ishin evakuuar për arsye sigurie. 

https://www.facebook.com/watch/?v=218637996992934

Related posts

Dalin pamjet, në laboratorin e Wuhanit kishte lakuriqë nate të gjallë

Redaksia

Plani i ShBA-së për shpërndarjen e 80 milionë vaksinave

Redaksia

Biden: Nuk po kërkoj konflikt

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More