Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Shpërthim në Francë, një i vdekur dhe 10 të lënduar

Një 88-vjeçare ka humbur jetën dhe partneri i saj 89-vjeçar është lënduar seriozisht, gjatë një shpërthimi në një garazh në qytetin francez Bordeaux të shtunën, kanë njoftuar zjarrfikësit e këtij qyteti, raporton “The Local.fr”.

Hetimet fillestare sugjerojnë se gazi është arsye e shpërthimit, që ka shkatërruar një ndërtesë të vogël dhe ka dëmtuar dy ndërtesa tjera fqinje.

88-vjeçarja ishte llogaritur si e zhdukur pas shpërthimit rreth orës 8 të mëngjesit. Por, trupi i saj u gjet në rrënoja rreth orës 16:00.

Partneri i saj 89-vjeçar është duke luftuar për jetë.

Raportohet për dhjetë të lënduar nga shpërthimi.

Postime të ngjashme

Turqia evakuon turistët e tronditur nga zjarret në Bodrum

D V

Prokurorët kryesorë amerikanë goditen nga hakerët, dyshohet se janë rus

D V

Mijëra persona protestojnë në Francë kundër pasaportës shëndetësore të COVID-19

D V

Vaksina ruse ‘Sputnik V’, problemi më i ri i Italisë

D V

Shkon në gjashtë numri i viktimave nga zjarret në Turqi

D V

Erdogan: Vazhdojnë përpjekjet për shuarjen e 14 zjarreve pyjore

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...