Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Shpërthim tronditës në Greqi, hidhet në erë resorti super-luksoz, gjithçka bëhet shkrumb e hi (Foto)

Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur Greqinë, pas mesnatës së kaluar. Mediet fqinje raportojnë se shpërthimi ka ndodhur në ambientet e kompleksit “Tsamis”, në Kastoria”, duke rrafshuar totalisht gjithë ndërtesën.

Ndërkohë, nga shpërthimi nuk raportohet për asnjë të lënduar. Dëshmitarët okularë kanë thënë se pas shpërthimit aty ishin aktivizuar zjarre të vogla, duke e shndërruar kompleksin hotelier tre-katësh në një masë amorfe.

Mediet greke kanë publikuar dhe pamje nga vendngjarja, ku duket gjithçka e shkatërruar, ndërsa autoritetet zjarrfikëse dhe policore mbërritën menjëherë, duke rrethuar zonën. Situata ishte dramatike në zonë, pas shpërthimit, ku xhama e copëza të ndryshme metalike u shpërndanë deri në 80 metra.

Postime të ngjashme

SHBA-ja dhe Britania fajësojnë Iranin për sulmin vdekjeprurës ndaj një cisterne

D V

Atletja bjelloruse konsiderohet e sigurt në Tokio, vendet e BE-së i ofrojnë viza

D V

Shpëtohen 700 migrantë që tentuan të kalojnë Mesdheun

D V

Gjermanët protestojnë kundër kufizimeve për koronavirus

D V

Gjenerali që mori pushtetin në Mianmar thotë se gjendja emergjente mund të zgjasë deri në vitin 2023

D V

Irani mohon se e ka sulmuar cisternën e naftës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...