Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Shpërthim zjarri në një spital Covid në Indi, vdesin 13 pacientë

Të paktën 13 pacientë, kanë humbur jetën për shkak të një zjarri i cili ka shpërthyer në një spital Covid në Indinë Perëndimore.

Bëhet me dije se zjarri fillimisht shpërtheu në katin e dytë të spitalit.

Ndërkohë disa nga pacientë të cilët kishin nevojë për oksigjen janë transferuar në dy spitale të ndodhura pranë, shkruajnë mediat e huaja.

Ende nuk dihet shkaqet e zjarrit, ndërsa zjarrfikësit mbërritën në vendngjarje për të bërë të mundur shuarjen e flakëve dhe shpëtimin e sa më shumë pacientëve të bllokuar nga tymi.

Postime të ngjashme

Hainan, hapet Ekspozita e 1-rë Ndërkombëtare të Mallrave të Konsumit e Kinës

R Zh

14 palestinezë dhe tre policë izraelitë janë plagosur gjatë përleshjeve në Jeruzalem

N E

Amnesty International i ka kërkuar falje figurës ruse të opozitës Alexei Navalny

N E

Australia do të heqë ndalimin për shtetasit e saj që kthehen nga India

N E

Pfizer do të kërkojë autorizimin e përdorimit të vaksinës për fëmijët e moshave 2 deri në 11 vjeç

N E

Tensionohet situata në Liginën e Preshevës

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...