Shqipëri

Shpërthimi i automjetit në Tiranë, Hoxha: Eksplozivi me minë të telekomanduar

Zhurnal Ads

Shpërthimi me eksploziv i një makine këtë mbrëmje tronditi Tiranën. Nga të dhënat e para dyshohet se shpërthimi ka qenë me minë të telekomanduar. Referuar vendit dhe orës kur ndodhi ngjarja, gazetari Artan Hoxha shprehet se shpërthimi duket si një akt terrorist.

Këto eksplozivë janë me mina të komanduara që aktivizohen në distancë. Nëse është aktivizuar, ka qenë minë me celular, që rastet më të shumta vijnë nga Mali i Zi, ku minat e telekomanduara futen në Shqipëri, apo është bërë montimi në Shqipëri.

Dëmi është shumë i madh, eksploziv i përdorur është C4. Duket si akt terrorist se në atë zonë ka shumë lëvizje. Nga shpërthimi dhe dëmi duket se kemi të bëjmë me një minë të telekomanduar, fuqia është shumë e madhe”- tha ai për Abcnews.

Postime të ngjashme

VIDEO,”Vetëm 300 ditë na duhen për t’a futur krimin andej nga ka dalë”, Vasili nxjerr videon me premtimet e pambajtura të Ramës

admin

Rama ftesë qytetarëve: Aplikoni online, ja si të bëheni deputetë të PS!

admin

“Transparenca e zgjedhjeve në LSI të jetë edhe në ato të 25 prillit!”- Flet Monika Kryemadhi: Pika kryesore e këtij procesi ishte….

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...